AutomatykaB2B
Automatyka - portal branżowy

Gospodarka

Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa
czwartek, 18 stycznia 2018 12:28
Amerykańska firma Rexnord, zajmująca się systemami napędowymi i gospodarką wodną, za nieujawnioną kwotę kupuje niemieckiego producenta sprzęgieł mechanicznych - Centa Power Transmission (Centa Antriebe Kirschey). Transakcja, która ma zostać zamknięta do końca lutego bieżącego roku, spowoduje dodanie około 100 mln dolarów do, wynoszących obecnie 1,9 mld dolarów, przychodów Rexnorda.
PSE Dobrym Pracodawcą 2017
czwartek, 18 stycznia 2018 10:15
PSE Polskie Sieci Elektroenergetycznym zostały laureatem Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. W dziesiątej, jubileuszowej edycji tego programu, PSE przyznano tytuł Pracodawca 2017. W ten sposób firmę wyróżniono za prowadzenie profesjonalnej polityki wobec pracowników, jak również ponadstandardowe świadczenia i dbałość o dobrą atmosferę w miejscu pracy.
InduProgress z wyróżnieniem
czwartek, 18 stycznia 2018 07:51
Warszawski InduProgres, dostawca komponentów automatyki przemysłowej, otrzymał nagrodę New Business Initiative Orientation. W ten sposób firmę nagrodzono za zaangażowanie w rozwój marki Delta Electronics, w tym wdrażanie nowych rozwiązań, takich jak roboty przemysłowe oraz systemy wizyjne.
W lutym kolejna edycja Warsaw Pack 2018
środa, 17 stycznia 2018 12:27
Zbliża się trzecia edycja wystawy poświęconej branży opakowaniowej - Warsaw Pack. Targi odbędą się w dniach od 27 lutego do 1 marca na terenie podwarszawskiego Ptak Warsaw Expo. Warsaw Pack to wydarzenie, które skupia firmy z wielu obszarów związanych z sektorem opakowaniowym. Podczas poprzednich edycji imprezy wystawiło się 210 przedsiębiorstw, zaś wydarzenie odwiedziło około 10 tysięcy osób.
Umowa PGE i Ministerstwa Energii
środa, 17 stycznia 2018 07:54
PGE Dystrybucja oraz Ministerstwo Energii podpisały umowę na dofinansowanie projektu przebudowy linii 110 kV na odcinku Poniatowa-Nałęczów. Dzięki niemu zwiększą się techniczne możliwości w zakresie przyłączania kolejnych źródeł energii odnawialnej na terenie Lubelszczyzny. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 17 mln zł, z czego ponad 7 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania.
Na Węgrzech powstanie kolejna fabryka baterii litowo-jonowych
wtorek, 16 stycznia 2018 12:38
Japoński producent GS Yuasa Corporation uruchomi w mieście Miskolc zakład montujący baterie litowo-jonowe przeznaczone do stosowania w pojazdach elektrycznych. Yuasa zainwestuje 8,8 mld forintów, czyli około 120 mln zł. Węgierskie władze oferują Japończykom granty w wysokości 465 mln forintów, czyli około 6,27 mln zł.  Fabryka do produkcji wykorzystywać ma ogniwa produkowane w Japonii, przy czym w przyszłości produkcja ogniw ma być możliwa również na miejscu. Produkcję baterii Li-Ion na Węgrzech rozpoczną wkrótce również dwie firmy koreańskie.
Enea uruchomiła nowy blok w Kozienicach
wtorek, 16 stycznia 2018 07:58
Enea oddała do eksploatacji nowy blok energetyczny w Elektrowni Kozienice o mocy ponad 1000 MW. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych osiąga on sprawność na poziomie ponad 45%. To pozwala na obniżenie emisji dwutlenku węgla o około 25% w stosunku do emisji z istniejących bloków opalanych węglem kamiennym.
Jak projektować i wdrażać rozwiązania Motion Control?
poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:42
Przedstawiamy blisko 50-stronicowy praktyczny poradnik dotyczący sterowania, wykorzystania serwonapędów i tworzenia przykładowych aplikacji z użyciem jednostek centralnych Siemens SIMATIC S7-1500T. Publikacja składa się z 10 części, które zostały opublikowane w 2017 roku w magazynie APA. Kompendium dostępne jest do pobrania w formie pliku pdf. Firma Siemens udostępnia też niniejszy poradnik w formie unikatowego, bezpłatnego skoroszytu, w pełnej formie kolekcjonerskiej. Zapraszamy do lektury!
Forum
poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:14
Pod koniec zeszłego roku odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Forum "Bezpieczna Maszyna". Tym razem miało ono miejsce na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, a dokładniej w nowoczesnym gmachu laboratorium LINTE^2 . Wydarzenie zorganizowane zostało przez firmy Elokon, Panasonic i Astat, zaś patronat honorowy nad nim objęła Państwowa Inspekcja Pracy, a naukowy - Politechnika Gdańska. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 słuchaczy zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.
Delegacja z Peru w zakładzie TFKable
poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:53
Peruwiańscy dyplomaci odwiedzili zakład produkcyjny Grupy TFKable w Bydgoszczy. W ramach tego spotkania mieli okazję zapoznać się z przebiegiem procesu produkcyjnego kabli. Są one m.in. sprzedawane do ich kraju - w ciągu roku bydgoski zakład TFKable eksportuje do Peru kilka tysięcy metrów kabli, głównie kabli wysokich napięć o przekroju 800 m² dla 60 kV oraz 1000 mm² dla 220 kV. Kable tego producenta są obecne na tym rynku od 2008 roku.
Dzisiaj kończą się targi CES w Las Vegas
piątek, 12 stycznia 2018 12:33
Targi CES to ogólnoświatowe miejsce spotkań dla wszystkich, którzy dobrze prosperują w branży technologii konsumenckich. Od 50 lat impreza ta stanowi bazę dla przełomowych technologii i jest jednym z etapów globalnego wprowadzania na rynek kolejnych innowacji. Targi elektroniki użytkowej to także pokaz nowego oblicza robotyki, coraz szerzej wkraczającej do biznesu, opieki zdrowotnej i edukacji. Obecnie roboty są coraz inteligentniejsze i bardziej niż kiedykolwiek dostępne.