AutomatykaB2B
Automatyka - portal branżowy

Gospodarka

Czy polskie miasta są gotowe na elektryczne samochody?
piątek, 16 marca 2018 11:24
Zgodnie z podpisaną pod koniec roku ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, do 2020 roku w Polsce ma powstać między innymi 6 tys. punktów ładowania samochodów elektrycznych. Z kolei według rządowych założeń, do 2025 roku po polskich drogach ma jeździć aż 1 mln pojazdów elektrycznych. Elektromobilność w Polsce zdecydowanie nabiera przyspieszenia. Czy miasta są gotowe na elektryczne auta?
Przyszłość rynku pomp o zmiennym wydatku
piątek, 16 marca 2018 07:52
Według Allied Market Research wartość globalnego rynku pomp o zmiennej wydajności zwiększy się z około 3 mld dolarów w 2016 roku do ponad 4 mld dolarów w roku 2023, co oznaczać będzie średni wzrost o około 4% co roku. Wśród czynników pozytywnie wpływających na jego rozwój wymienia się poprawę sytuacji w branży budowlanej, wzrost sprzedaży samochodów oraz większy popyt w branży wydobywczej. W przyszłości dołączą do nich ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i większa świadomość konieczności oszczędzania energii. Głównym czynnikiem hamującym będą wysokie koszty konserwacji takich pomp.
Jak rozwiązać potrzeby identyfikacji w środowiskach produkcyjnych? Poznaj 9 sposobów!
czwartek, 15 marca 2018 12:48
Produkty i komponenty często mają bardzo konkretne wymagania w zakresie identyfikacji. Rodzaj użytych rozwiązań w zakresie identyfikacji zależy od wielkości takich produktów i komponentów, ich specyfikacji, a także warunków środowiska, w jakim będą się znajdować. Dowiedz się z poradnika, jak sprostać 9 największym wyzwaniom w zakresie identyfikacji!
Panasonic w Dalian w Chinach rozpoczyna masową produkcję samochodowych baterii litowo-jonowych
czwartek, 15 marca 2018 10:35
Firma Panasonic Corporation rozpoczęła masową produkcję samochodowych akumulatorów litowo-jonowych typu pryzmatycznego w fabryce w Dalian w Chinach. Produkowane w zakładzie Panasonic Automotive Energy Dalian Co. baterie o wysokiej wydajności i wysokim poziomie bezpieczeństwa trafią na rynek Ameryki Północnej i Chin. W przyszłości dostawy mają objąć również inne regiony świata. Nowa fabryka w Dalian zatrudnia około 500 osób.
Przemysł samochodowy napędzi rynek obrabiarek
czwartek, 15 marca 2018 07:52
Jak prognozuje BCC Research wartość światowego rynku obrabiarek w latach 2016-2020 wzrośnie z 83 mld dolarów do 88 mld dolarów, co będzie oznaczać niewielki średni roczny wzrost, tylko o 1,4%. Ostatnio jednym z ważniejszych czynników, które negatywnie odbijały się na tym trendzie była nadpodaż wyrobów z Chin, zaś pozytywnie wpływają na wzrost - i będą też korzystnie oddziaływać w przyszłości - przede wszystkim globalne wzrosty produkcji oraz sprzedaży samochodów, upowszechnianie się technologii druku 3D i rozwój technologii obrabiarek.
Industrial Innovation Days 2018 - odpowiedź na potrzeby inżynierów Przemysłu 4.0
środa, 14 marca 2018 12:04
Sukces, który odniosła oraz ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się ubiegłoroczna edycja Industrial Innovation Days Smart Factory sprawiły, że w tym roku Plewiska pod Poznaniem po raz kolejny na trzy dni staną się stolicą inżynierów Przemysłu 4.0. Wszystko za sprawą drugiej edycji tego wydarzenia, które będzie się odbywało w dniach 17-19 kwietnia 2018 roku w siedzibie firmy FlexLink Systems Polska - pomysłodawcy i zarazem głównego organizatora tego nowatorskiego przedsięwzięcia.
Rynek piekarników przemysłowych - prawie 13 mld dolarów w 2023
środa, 14 marca 2018 10:19
Według Allied Market Research wartość światowego rynku piekarników przemysłowych zwiększy się w latach 2017-2023 z 8 mld dolarów do prawie 13 mld dolarów, co oznaczać będzie średni coroczny wzrost o około 6%. Przyczyni się do niego głównie upraszczanie obsługi i upowszechnianie linii piekarników do pracy ciągłej. Są one wybierane chętniej niż te do pracy wsadowej, w porównaniu z którymi wymagają mniejszych nakładów pracy - nie wymagają każdorazowego załadunku oraz rozładunku - i zużywają mniej energii - nie jest ona tracona w kolejnych cyklach schładzania i nagrzewania.
Rockwool zainwestuje 175 mln euro w fabryki w Małkini i Neuburgu
środa, 14 marca 2018 07:55
Grupa Rockwool International zainwestuje 175 mln euro w rozbudowę fabryk mającą na celu zwiększenie ich możliwości produkcyjnych. Inwestycja zaplanowana na lata 2018-2020 obejmie dwa zakłady: w Małkini w Polsce oraz w Neuburgu w Niemczech. W fabryce w Małkini ruszy w marcu gruntownie zmodernizowana linia produkująca wełnę skalną. Zapowiadana obecnie rozbudowa rozpocznie się pod koniec bieżącego roku a zakończy na początku przyszłego.
EuroLab z laboratorium wzorcowym
wtorek, 13 marca 2018 13:32
Podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab (14-16 marca) zaprezentowane zostanie laboratorium wzorcowe "CleanLab". Odwiedzający targi będą mogli poznać specyfikę pracy w strefach czystych, a także zobaczyć elementy ich wyposażenia i wziąć udział w konferencji oraz warsztatach dotyczących budowy oraz funkcjonowania pomieszczeń cleanroom. Te ostatnie stanowią często niezbędne elementy infrastruktury działów R&D oraz produkcyjnych w sektorach przemysłu takich jak: branża farmaceutyczna, biotechnologiczna czy elektroniczna.
ifm electronic Polska ma nową platformę zakupową
wtorek, 13 marca 2018 10:01
Firma ifm electronic Polska, producent aparatury automatyki przemysłowej, uruchomił nową odsłonę sklepu internetowego pod adresem ifm.com/pl. W ofercie sklepu znajduje się ponad 10 tys. komponentów elektrotechnicznych przeznaczonych m.in. dla branży automotive, produkcji spożywczej, energetyki i przemysłu ciężkiego. Platforma jest centralną częścią nowej strony internetowej ifm wydanej w grudniu ubiegłego roku.
CSI z nowym logo
wtorek, 13 marca 2018 07:59
Firma CSI, dostawca komputerów, szaf i obudów oraz pamięci Flash dla przemysłu, wprowadziła nową identyfikację wizualną. Zmienione logo wykorzystywane jest od początku marca.