AutomatykaB2B
Automatyka - portal branżowy

Gospodarka

Rynek robotów współpracujących - 950 mln dolarów w 2024 roku
środa, 24 maja 2017 12:54
Wartość światowego rynku robotów współpracujących, czyli maszyn, które dzięki zaimplementowanym w nich specjalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym mogą na jednym stanowisku pracować ramię w ramię z człowiekiem (bez stosowania dodatkowych zabezpieczeń), w ciągu dekady wzrośnie nawet dziesięciokrotnie. Firma Transparency Market Research przewiduje, że zwiększy się ona ze 116 mln dolarów w 2016 roku do 950 mln dolarów w roku 2024.
Henkel zainwestuje 85 mln zł w raciborski zakład
środa, 24 maja 2017 11:12
Henkel Polska produkuje w zakładzie w Raciborzu proszki do prania. Dzięki inwestycji wartej 85 mln zł powstanie dodatkowa hala fabryczna, w której firma zacznie wytwarzać również płynne środki piorące. Henkel zapewnia, że stosowana będzie najnowocześniejsza technologia produkcji płynów, których rynkowy udział systematycznie wzrasta. Produkty trafią na rynek polski i do krajów Europy Centralnej. Przewidywane jest zatrudnienie nowych pracowników, jednak firma nie ujawnia skali przyszłej rekrutacji.
Dwa nowe zakłady produkcyjne AGD we Wrocławiu
środa, 24 maja 2017 07:53
We wrześniu firma BSH Bosch Siemens Hausgeräte otworzy we Wrocławiu dwie nowe fabryki produkujące piekarniki i lodówki. Zakłady te powstają na bazie aktywów, które BSH kupiło po upadłym przedsiębiorstwie FagorMastercook. W fabryce lodówek uruchomione będą trzy linie produkcyjne, zaś obydwa zakłady mają wytwarzać łącznie 2 mln sztuk sprzętu AGD rocznie.
Ruszają targi GreenPower i ExpoPower - czy Polska pokaże lepszą ofertę dla przemysłu energetycznego?
wtorek, 23 maja 2017 12:55
W ramach Energy Future Week w Poznaniu startują dzisiaj targi GreenPower i ExpoPower oraz szereg debat i wydarzeń towarzyszących, a będzie o czym rozmawiać, bo polski sektor producentów urządzeń dla energetyki ma się coraz lepiej. W handlu takimi urządzeniami Polska ma nadwyżkę, a najbardziej perspektywiczne rynki dla naszych firm to Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania i Włochy.
Lego czerpie 100% energii ze źródeł odnawialnych
wtorek, 23 maja 2017 10:40
Duńska firma Lego zapoczątkowała dążenie do stuprocentowego zasilania z OZE w 2012 roku. Teraz, dzięki uruchomieniu kolejnej części farmy wiatrowej Burbo Bank, producent ogłosił zrealizowanie swojego celu na kilka lat przed pierwotnie planowanym terminem. Fundusz Kirkbi będący właścicielem marki Lego posiada 25-procentowy udział w Burbo Bank. Lego Group ma również 31,5% udziałów w morskiej farmie wiatrowej Borkum Riffgrund 1 zlokalizowanej na niemieckich wodach terytorialnych.
Najnowsze zlecenia firmy Milkomatic
wtorek, 23 maja 2017 07:52
Warszawska firma Milkomatic, która świadczy usługi między innymi w zakresie projektowania i wykonywania systemów automatyki przemysłowej, budynkowej i instalacji elektrycznych, wykonała system sterowania suwnicą wspomagającą urządzenia pomiarowe w badaniach w Laboratorium Badań Napędów Lotniczych w Zielonce. Z kolei w ramach rozbudowy Oczyszczalni Ścieków "Czajka" Milkomatic wykona instalacje elektryczne SN, NN i AKPiA dla nowych zbiorników retencyjnych. Firma rozbuduje też istniejący system sterowania.
Polscy deweloperzy rozwijają oprogramowanie SCADA open-source
poniedziałek, 22 maja 2017 12:54
Scada-LTS to wieloplatformowy system web-SCADA, który powstał na bazie projektu ScadaBR i jest przeznaczony zarówno dla inżynierów-pasjonatów, jak też znajduje zastosowanie w aplikacjach przemysłowych - na przykład w oczyszczalniach ścieków. Jest on rozwijany na licencji open-source, pliki źródłowe są dostępne na platformie GitHub.
Największe na świecie turbiny wiatrowe rozpoczęły generowanie energii
poniedziałek, 22 maja 2017 11:24
Na farmie wiatrowej Burbo Bank na północnym wybrzeżu Anglii rozpoczęły pracę 32 najwyższe na świecie - mające 195 metrów - turbiny wiatrowe przeznaczone do zastosowań komercyjnych. Każda turbina wyposażona jest w trzy 80-metrowe łopatki. Zdaniem duńskiej firmy Dong Energy, która prowadziła projekt, jeden obrót jednej nowej turbiny może zasilać dom przez 29 godzin. Nowa farma wiatrowa to dodatek do starszej instalacji, powstałej dziesięć lat temu.
Siemens sfinalizował przejęcie Mentor Graphics
poniedziałek, 22 maja 2017 09:47
Mentor Graphics, producent oprogramowania do projektowania układów i urządzeń elektronicznych, został przejęty przez firmę Siemens. Stanowi on obecnie część Siemensa zajmującą się oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia produktów (PLM).
Projekty R&D Tauronu z dofinansowaniem
poniedziałek, 22 maja 2017 07:56
Osiem projektów badawczo-rozwojowych firmy Tauron uzyska dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Środki w wysokości prawie 28 mln zł zostaną przyznane w ramach Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego. NCBR zdecydowało się wesprzeć finansowo m.in. projekty, których celem jest opracowanie: systemu oceny propagacji i poprawy parametrów jakości energii elektrycznej w sieciach dystrybucyjnych, zintegrowanego systemu diagnostyki sieciowej oraz platformy zarządzania danymi z zaawansowanej infrastruktury pomiarowej.
HARTING współpracuje z Digital Technology Poland
piątek, 19 maja 2017 12:11
Podczas tegorocznych targów w Hanowerze firmy HARTING oraz DTP podpisały porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju HARTING MICA. Projekt został przedstawiony paniom premier Beacie Szydło oraz Angeli Merkel. W ramach współpracy ma być m.in. rozwijany system MICA Energy przeznaczony do monitoringu poboru energii.