AutomatykaB2B
Automatyka - portal branżowy

Gospodarka

Robotyzacja linii produkcyjnej w firmie Synthos
środa, 29 marca 2017 07:50
Znajdująca się w Oświęcimiu firma Synthos S.A. to jeden z największych w Polsce dostawców surowców chemicznych, którego głównymi klientami są producenci opon samochodowych. Z powodu rosnących wymagań tej grupy producentów, których źródłem są kolejne regulacje prawne w zakresie bezpieczeństwa, Synthos zdecydował się wybudować od podstaw linię technologiczną kauczuku rozpuszczalnikowego.
Najwięcej elektrycznych samochodów jeździ we Francji
wtorek, 28 marca 2017 12:41
Według informacji francuskiego stowarzyszenia motoryzacji elektrycznej Avere-France, to właśnie Francja poszczycić się może rekordową - na skalę europejską - liczbą w pełni elektrycznych samochodów. Po francuskich drogach jeździ już 100 tys. takich pojazdów. Od początku 2017 roku zarejestrowano 7 tys. nowych aut elektrycznych. Jednak w porównaniu do 38 mln wszystkich samochodów poruszających się we Francji, liczba aut elektrycznych stanowi jedynie 0,25%.
Ursus zawarł rekordowy kontrakt na dostawę ciągników i maszyn rolniczych
wtorek, 28 marca 2017 10:45
Spółka Ursus S.A. zawarła w ubiegłym tygodniu swój dotychczas największy afrykański kontrakt, którego łączna wartość sięga 100 mln dolarów. Umowa podpisana z firmą Industrial Development Corporation przewiduje dostarczenie do Zambii blisko 2700 ciągników i przeszło 2500 maszyn rolniczych, wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi. Ponadto Ursus uruchomi w Zambii, w strefie ekonomicznej Lusaka-Południe, montownię ciągników oraz 10 autoryzowanych centrów serwisowych w każdej z dziesięciu prowincji kraju.
Rynek rękawic ochronnych - 15 mld dolarów w 2021 roku
wtorek, 28 marca 2017 07:57
Według Technavio wartość globalnego rynku rękawic ochronnych, które zabezpieczają przed urazami pracowników różnych branż od produkcji po ochronę zdrowia, na przykład przed skaleczeniami, poparzeniami czy zakażeniem, zwiększy się z 12 mld dolarów w 2016 roku do 15 mld dolarów w roku 2021. Zapotrzebowanie na nie będzie rosło dzięki wzrostowi świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa pracy oraz konieczności przestrzegania przepisów w tym zakresie.
Astor Tour 2017 - seminaria dla Inżynierów Przemysłu 4.0
poniedziałek, 27 marca 2017 12:20
Już po raz szósty organizowany będzie Astor Tour przeznaczony dla inżynierów chcących pogłębiać swoją wiedzę techniczną z zakresu nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu. Cykl rozpoczyna się 25 kwietnia na południu Polski - w Katowicach. Tym razem seminaria odbędą się w 6 miastach Polski: w Katowicach - 25 kwietnia, we Wrocławiu - 26 kwietnia, w Poznaniu - 27 kwietnia, w Gdańsku - 16 maja, w Warszawie - 17 maja i w Bochni - 18 maja. Seminaria są bezpłatne.
Enea Operator rozbudowuje sieć szkół patronackich
poniedziałek, 27 marca 2017 10:23
Spółka Enea Operator włączyła do grona swoich szkół patronackich Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Zawarta umowa podniesie atrakcyjności absolwentów szkoły na rynku pracy oraz ułatwi Enei poszukiwanie specjalistów. Uczniowie CKZiU będą mieli możliwość odbycia praktyk w zakładach patrona, uczestniczenia w wydarzeniach branżowych organizowanych przez spółki grupy Enea oraz wzięcia udziału w zajęciach w obiektach infrastruktury elektroenergetycznej.
Nowa linia formierska w Odlewni Żeliwa Śrem
poniedziałek, 27 marca 2017 07:56
Należąca do Grupy PGO Odlewnia Żeliwa Śrem dokonała inwestycji w nowoczesną linię formowania automatycznego o wydajności 110 form na godzinę z systemem Formimpress. W skład zintegrowanej instalacji wchodzą między innymi piec zalewczy Cime, system przerobu mas i linia formierska Savelli, system oczyszczania odlewów oparty o kratę General Kinematics oraz oczyszczarki Stem. Linia ta zastąpiła dwie starsze linie formowania. Inwestycja powstała w oparciu o autorski projekt zespołu technologicznego odlewni; faza wykonania infrastruktury i instalacji zajęła spółce 14 miesięcy.
W kwietniu III Forum Nowoczesnej Produkcji
piątek, 24 marca 2017 11:29
Rozwój technologii doprowadził do stosowania wielu nowych i innowacyjnych rozwiązań w różnych dziedzinach. Przykładem jest produkcja przemysłowa, która jest jednym z głównych elementów mających znaczący wpływ na kształtowanie gospodarki. Podczas III edycji Forum Nowoczesnej Produkcji, która odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2017 r. w Hotelu Westin w Warszawie, rozmawiać będziemy o zmianach jakie zaszły w branży oraz nowych rozwiązaniach, które zoptymalizują procesy produkcyjne.
Można jeszcze wziąć udział w konkursie Siemensa na najlepszą pracę dyplomową
piątek, 24 marca 2017 07:51
Siemens oraz Politechnika Warszawska zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Siemensa na najlepszą pracę dyplomową w zakresu automatyki i robotyki. Zgłaszane prace inżynierskie oraz magisterskie powinny dotyczyć wymienionego zakresu, przy czym przy ich tworzeniu powinna być wykorzystana wiedza dotycząca urządzeń i systemów oferowanych przez firmę Siemens. Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione po 1 stycznia 2015 roku.
W Alpach budowana jest podziemna elektrownia wodna
czwartek, 23 marca 2017 12:29
Kosztem ponad 56 mln euro, w Austrii, w miejscowości Reid w pobliżu granicy ze Szwajcarią, realizowany jest nowatorski projekt elektrowni wodnej, która niemal w całości znajdować się będzie pod ziemią. Turbiny wytwarzające energię elektryczną umiejscowione zostaną u wylotu ponad 23-kilometrowego tunelu biegnącego przez masyw górski - od ujęcia wody w górnym biegu rzeki Inn do znajdującej się niżej instalacji energetycznej. Dzięki temu nie zostanie naruszony ani naturalny bieg rzeki, ani alpejski ekosystem.
Bridgestone rozbuduje poznański zakład
czwartek, 23 marca 2017 10:59
Firmy Bridgestone i Hochtief podpisały umowę dotyczącą rozbudowy fabryki opon w Poznaniu. Hochtief Polska będzie wykonawcą pięciopoziomowego budynku przeznaczonego pod linię technologiczną. Zostanie on dobudowany do funkcjonującej hali produkcyjnej. Wykonawca będzie również odpowiedzialny za roboty wykończeniowe oraz wewnętrzne i zewnętrzne instalacje. Nowy budynek będzie gotowy w grudniu bieżącego roku. Wartość kontraktu jest informacją poufną.