AutomatykaB2B
Automatyka - portal branżowy

Gospodarka

Tematu cyberbezpieczeństwa nie można odkładać na później
wtorek, 27 czerwca 2017 13:08
W maju bieżącego roku miał miejsce globalny atak oprogramowania WannaCry, które w ciągu 48 godzin od wykrycia zainfekowało ponad 230 tysięcy komputerów. Jest to połączenie robaka, który instaluje szkodliwy moduł (rootkit), oraz oprogramowania ransomware, czyli szyfrującego dane ofiary. Użytkownikowi zainfekowanego komputera wyświetlany jest komunikat o konieczności zapłaty równowartości 300 dolarów w walucie Bitcoin, przy czym wartość okupu za odszyfrowanie z czasem rośnie.
Zakład utylizacyjny w Promniku przetwarza już 35 ton odpadów na godzinę
wtorek, 27 czerwca 2017 10:35
Nowoczesny zakład unieszkodliwiana odpadów w Promniku k. Kielc, którego budowę rozpoczęto w 2014 r., osiągnął pełną zdolność produkcyjną. Obiekt kieleckiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami (PGO) obsłuży Kielce oraz 17 gmin powiatu kieleckiego. Koszt inwestycji wyniósł 250 mln zł. Około 75% odpadów będzie po rozsortowaniu ponownie wykorzystywane, a pozostałe 25% trafi na bezpieczne składowisko wykorzystujące najnowsze technologie uszczelniające.
Rodzime startupy coraz chętniej wychodzą za granicę
wtorek, 27 czerwca 2017 07:51
Jak wynika z badań fundacji Startup Poland ponad jedna trzecia małych, innowacyjnych firm opiera sprzedaż głównie na eksporcie. Średnio co drugi startup w naszym kraju sprzedaje swoje usługi za granicą. Połowa tych eksporterów realizuje poza Polską więcej niż 50% swoich przychodów. Ponad 60% eksporterów prowadzi sprzedaż zagraniczną od momentu swojego powstania, tzw. born global.
Firma ABB oddała do użytku połączenie energetyczne DolWin2
poniedziałek, 26 czerwca 2017 12:34
DolWin2 to łącze między morskimi elektrowniami wiatrowymi a siecią holendersko-niemieckiego operatora TenneT. Jest trzecim - po BorWin1 i DolWin1 - morskim połączeniem energetycznym zrealizowanym przez ABB dla TenneT w niemieckiej części Morza Północnego. ABB była odpowiedzialna za projekt, dostawę, instalację i uruchomienie kompaktowych morskich i lądowych stacji przekształtnikowych, a także podmorskich i podziemnych systemów kablowych.
W słowackim zakładzie Volkswagena działa największa na świecie laserowa drukarka 3D
poniedziałek, 26 czerwca 2017 11:19
Drukarka Xline 2000R niemieckiej firmy Concept Laser jest największym na świecie tego typu urządzeniem pracującym w systemie selektywnego topienia metalu SML. Volkswagen przekonuje, że jest pierwszym producentem samochodów wykorzystującym tak dużą drukarkę 3D. Volkswagen w Stupawie wykorzysta ją do produkcji komponentów i prototypów na potrzeby wszystkich zakładów grupy, a także dla klientów zewnętrznych.
Europejski rynek przekładni - ponad 35 mld dolarów w 2024 roku
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:50
Według Transparency Market Research wartość europejskiego rynku przekładni przemysłowych zwiększy się w latach 2015-2024 z 24 do 35 mld dolarów. Będzie to oznaczać średni coroczny wzrost o prawie 5%. Do tej pory najpopularniejszym typem tych podzespołów były przekładnie śrubowe. Będą one jednak z czasem tracić na popularności, gdyż silniej się nagrzewają oraz są mniej wydajne, niż nowocześniejsze konstrukcje. Największym rynkiem zbytu dla przekładni w Europie będą - podobnie jak dotychczas - Niemcy.
Dwie krajowe firmy dołączają do COPA-DATA Partner Community
piątek, 23 czerwca 2017 11:43
Podwarszawski Automatech został oficjalnym partnerem COPA-DATA, dołączając do prowadzonego przez nią programu Partner Community. Automatech jest uznanym na polskim rynku integratorem systemów automatyki i jednocześnie dystrybutorem szeregu produktów dla przemysłu. Znaczna część tworzonych przez niego rozwiązań ma charakter dedykowany dla indywidualnych odbiorców przemysłowych, w tym są to nieraz rozwiązania prototypowe.
Enea ma zamówienie od ABB
piątek, 23 czerwca 2017 07:57
Na zamówienie firmy ABB spółka Enea Operator dostarczy 189 sztuk indukcyjnych przekładników wysokiego napięcia. Zastąpią one, w ramach modernizacji stacji elektroenergetycznych w północno-zachodniej Polsce, stare przekładniki. Dostawy trwać będą to końca bieżącego roku. Wartość zamówienia przekracza 2 mln zł.
ROMI nowym dystrybutorem 3M w Polsce
czwartek, 22 czerwca 2017 11:02
Od dnia 1 maja 2017 roku firma Romi Sp. z o.o. stała się autoryzowanym dystrybutorem marki 3M na terenie Polski. Głównymi obszarami dystrybucyjnymi są produkty z zakresu okablowania strukturalnego 3M Volition, które charakteryzuje łatwość instalacji oraz możliwość nieograniczonej rozbudowy. System 3M Volition oferuje rozwiązania okablowania miedzianego oraz światłowodowego do przesyłu danych, który umożliwia swobodne projektowanie bądź optymalizację obecnej architektury sieciowej.
Firma MC Systemy umożliwia zgłaszanie usterek online
czwartek, 22 czerwca 2017 07:58
Poznańska firma MC Systemy, która specjalizuje się między innymi w realizacji systemów zasilania niskiego i średniego napięcia, zasilania rezerwowego, układów napędowych oraz systemów transportu poziomego, udostępniła na swojej stronie internetowej możliwość zgłaszania usterki serwisowej online. W tym celu trzeba wypełnić formularz dostępny pod adresem www.mcsystemy.pl/serwis/.
Tanieją domowe magazyny energii elektrycznej
środa, 21 czerwca 2017 11:56
Jak informuje niemieckie stowarzyszenie branży solarnej BSW Solar, w ciągu ostatnich czterech lat na niemieckim rynku ceny domowych magazynów energii spadły aż o połowę. Małe magazyny energii - o pojemności do 10 kWh - kosztują w Niemczech o 40% mniej niż cztery latach temu, natomiast ceny urządzeń o pojemności do 30 kWh spadły o przeszło 50%. Stowarzyszenie nie podaje jednak rynkowych cen średnich.