AutomatykaB2B
Automatyka - portal branżowy

Gospodarka

W Niemczech powstaje elektryczna autostrada dla ciężarówek - eHighway
środa, 16 sierpnia 2017 12:56
W Niemczech na koniec 2018 roku przewidziano pierwszy test elektrycznej autostrady eHighway w warunkach drogowych. Na autostradzie A5, na 10-kilometrowym odcinku między węzłem Zeppelinheim/Cargo City Süd przy porcie lotniczym Frankfurt a węzłem Darmstadt/Weiterstadt, firma Siemens zbuduje napowietrzną linię zasilającą dla zelektryfikowanego transportu towarowego. Linia będzie dostarczała zasilanie hybrydowym ciężarówkom.
Polska kapsuła Hyperloop już czeka na testy w USA
środa, 16 sierpnia 2017 11:15
Polska kapsuła Hyperloop, zaprojektowana i zbudowana przez studentów z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej, została samolotem LOT Cargo, we współpracy z operatorem logistycznym DB Schenker, przetransportowana z Warszawy do Los Angeles. Polskie Linie Lotnicze LOT są strategicznym partnerem projektu. Za niespełna dwa tygodnie kapsuła weźmie udział w międzynarodowych testach organizowanych przez firmę Elona Muska - SpaceX.
Firma ABB sfinalizowała przejęcie B&R - sprostowanie
środa, 16 sierpnia 2017 09:45
Firma ABB zakończyła proces przejmowania dostawcy automatyki B&R (Bernecker + Rainer Industrie Elektronik) i ogłosiła plany budowy centrum badawczo-rozwojowego obok siedziby B&R w pobliżu Salzburga w Austrii. Umowa, która została ogłoszona 4 kwietnia 2017 r., została sfinansowana gotówką. B&R pozostaje oddzielną jednostka biznesową odpowiedzialną za sektor Machine & Factory Automation - nie tworzy nowej firmy o nazwie Machine & Factory Automation, jak zostało to napisane we wcześniej publikowanej informacji. Bernecker + Rainer Industrie Elektronik przyjmuje nazwę B&R Industrial Automation.
ABB realizuje kontrakty dla Grupy Lotos oraz PGNiG
środa, 16 sierpnia 2017 07:54
Firma ABB dostarczyła systemy zasilania i dystrybucji energii elektrycznej w ramach realizowanego przez Grupę Lotos projektu EFRA. Umożliwi on tzw. pogłębiony przerób ropy naftowej, dzięki któremu zwiększy się ilość i jakość produktów uzyskiwanych z baryłki ropy. W ramach umowy zmodernizowana została wybudowana w 2009 roku stacja elektroenergetyczna 110 kV. Zakres prac niezbędnych do zapewnienia niezawodnego zasilania nowo budowanych obiektów obejmował dostawę nowych elementów i urządzeń do rozbudowy rozdzielnicy GIS, jej uruchomienie oraz testy.
ZPUE dostarcza stacje transformatorowe do magazynów energetycznych z wirującymi talerzami
piątek, 11 sierpnia 2017 12:41
Firma ZPUE dostarczyła w lipcu transformatorowe stacje kontenerowe holenderskiej firmie S4Energy, która specjalizuje się w technologiach magazynowania energii. Holendrzy realizują nietypowy projekt Kinex Energy Storage, polegający na zamianie energii elektrycznej w energię kinetyczną i odwrotnie przy użyciu wirujących pięciotonowych stalowych talerzy "flywheel". Stacje ZPUE będą w tym systemie dostarczać i odbierać energię elektryczną.
Elsta wdrożyła nową identyfikację wizualną firmy
piątek, 11 sierpnia 2017 10:16
Zarząd firmy Elsta w ubiegłym roku podjął decyzję o wdrożeniu nowej identyfikacji wizualnej, która, szanując historię marki, odpowiadałaby obecnej pozycji spółki i wspierała realizację jej strategicznych celów. Obecnie Elsta prezentuje pierwsze efekty wielu miesięcy przygotowań. Nowa identyfikacja wizualna oraz przyjęta strategia komunikacji jest efektem połączenia doświadczenia oraz ambicji starszego i młodszego pokolenia wchodzącego w skład kadry kierowniczej.
We wrześniu targi Polagra Food 2017
piątek, 11 sierpnia 2017 07:59
Odbywające się w Poznaniu targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert oraz możliwość spotkania się klientów z dostawcami działającymi w polskim sektorze spożywczym. W tym roku targi odbędą się w dniach 25-28 września i tradycyjnie będą na nich obecni również producenci maszyn i urządzeń technologicznych.
Physik Instrumente uruchomił nowe centrum R&D
czwartek, 10 sierpnia 2017 11:57
Physik Instrumente (PI), niemiecki specjalista w zakresie precyzyjnego ruchu i nanopozycjonowania, otworzył w swojej głównej siedzibie w Karlsruhe centrum badawczo-rozwojowe o wartości 15 mln dolarów. Obiekt o powierzchni 10 tys. m² umożliwi zespołowi projektantów pracę we wspólnej przestrzeni, co ma na celu promowanie interdyscyplinarnej wymiany i współpracy. Budowa centrum została ukończona przed upływem roku od jej rozpoczęcia.
Powstaje pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz
czwartek, 10 sierpnia 2017 07:58
Firma Mercedes-Benz rozpoczęła budowę fabryki silników w Polsce, w gminie Jawor, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będą w nim wytwarzane czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych. Uruchomienie zakładu zaplanowano na koniec 2019 roku, wartość inwestycji koncernu wynosi około 500 mln euro. Informacje o budowie i samej fabryce dostępne są na stronie mercedes-benz-jawor.com.pl.
W przyszłym roku jubileusz targów EuroLab
środa, 09 sierpnia 2017 13:07
W dniach od 14 do 16 marca 2018 roku odbędą się 20 Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Wydarzenie organizowane przez firmę MT Targi Polska jest specjalistyczną imprezą o charakterze biznesowo-naukowym, powstającą przy współpracy merytorycznej przedstawicieli świata nauki, środowiska akademickiego, instytucji branżowych oraz ośrodków naukowo-badawczych. W ubiegłym roku w targach wzięło udział 142 wystawców z 13 krajów oraz 6 tys. zwiedzających.
Jakich pracowników poszukuje polska branża motoryzacyjna?
środa, 09 sierpnia 2017 10:21
Sektor motoryzacyjny jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie branż przemysłowych, która też szybko adaptuje się do zmieniających się potrzeb rynku. W Polsce jest to również jedną z największych i najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu, w której pracuje około 200 tys. osób. Zmianom w niej zachodzącym poświęcona była konferencja zorganizowana przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych oraz Departament Innowacji Ministerstwa Rozwoju.