AutomatykaB2B
Automatyka - portal branżowy

Gospodarka

Huta Stalowa Wola przejmie produkcję podwozi dla armatohaubic Krab
piątek, 20 października 2017 12:47
Podczas targów Seoul International Aerospace & Defense Exhibition ADEX 2017 zainaugurowano proces transferu technologii między koreańską firmą Hanwha Land Systems a Hutą Stalowa Wola, którego celem jest przejęcie przez należącą do Grupy PGZ spółkę produkcji gąsienicowych podwozi dla wchodzącej w skład programu Regina armatohaubicy Krab. Zakup licencji i transfer technologii pozwoli podnieść jakość oferty całej Grupy.
Chiny uruchamiają fabrykę robotów działającą w standardzie Industry 4.0
piątek, 20 października 2017 11:35
Chińska firma Siasun Robot and Automation otworzyła w Shenyang park przemysłowy o powierzchni 260 tys m², w którym powstawać ma 10 tys. robotów przemysłowych rocznie. Budowa parku trwała 5 lat i kosztowała 2 miliardy juanów, czyli około 302 mln dolarów. Jak deklaruje firma Siasun, jest to pierwszy w Chinach demonstracyjny ośrodek zgodny z ideą Przemysłu 4.0. Na cały obiekt składają się: budynek biurowy, centrum demonstracji robotów, centrum badawczo-rozwojowe oraz centra produkcyjne urządzeń cyfrowych i dużych maszyn.
XII Spotkanie Użytkowników Systemów B&R
piątek, 20 października 2017 09:58
W dniach 4-5 października br. w Hotelu Ossa niedaleko Rawy Mazowieckiej odbyła się XII edycja Spotkania Użytkowników Systemów B&R. To cykliczne wydarzenie w życiu firmy B&R zgromadziło w tym roku 120 uczestników. Spotkanie przyjęło formułę aktywnego poznawania nowości produktowych i praktycznych prezentacji rozwiązań technicznych.
166 mln zł na smart grid
piątek, 20 października 2017 07:54
Energa-Operator uzyskała ponad 166 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, które przeznaczy na przebudowę sieci do standardów smart grid, instalując w tym celu inteligentne opomiarowanie i automatyzując sieć. W ramach tej inwestycji zostanie zainstalowanych 1180 sterowanych rozłączników napowietrznych SN i 1148 sterowanych rozdzielnic wnętrzowych. Energa-Operator uruchomi także kanał komunikacyjny w systemie TETRA dla ponad 2 tysięcy nowych łączników, wdroży systemy klasy SCADA odpowiedzialny za sterowanie ruchem i systemy typu FDIR i IVVC oraz zbuduje inteligentne systemy magazynowania energii, stabilizujące pracę systemu dystrybucyjnego.
Weidmüller kupił od Rockwella firmę W Interconnections
czwartek, 19 października 2017 12:17
Weidmüller, niemiecki producent automatyki i systemów łączności, kupił od firmy Rockwell Automation działającą w USA, Kanadzie i Meksyku grupę W Interconnections. Obie strony zgodziły się nie ujawniać wartości transakcji ani innych szczegółów umowy. Weidmüller stał się formalnym właścicielem W Interconnections 1 października 2017 r. Przejęta grupa dostarcza produkty przeznaczone do zastosowań z zakresu łączności przemysłowej oraz automatyzacji.
GPZ Chomranice już działa
czwartek, 19 października 2017 07:54
Krakowski oddział Taurona Dystrybucji zakończył budowę stacji 110/15 kV wraz z linią zasilającą 110 kV w miejscowości Chomranice w powiecie nowosądeckim. Celem inwestycji, której wartość to ponad 10 mln zł, jest poprawa niezawodności sieci energetycznej w powiatach Limanowskim i Nowosądeckim, gdzie z powodu wichur i opadów - zwłaszcza wczesną jesienią oraz późną wiosną - występują częste przerwy w dostawach prądu. Główny Punkt Zasilania Chomranice jest 64 takim obiektem na terenie krakowskiego oddziału Taurona.
Blockchain w przemyśle
środa, 18 października 2017 12:20
Nawet jeżeli nie słyszeliście Państwo o technologii blockchain, to na pewno znacie Bitcoina lub inne kryptowaluty - Blockchain stanowi ich technologię bazową, która pozwala na bezpieczne dokonywanie transakcji oraz działanie rynku bez istnienia banków centralnych. W praktyce może on być wykorzystywany w dowolnych systemach transakcyjnych, w tym w przemyśle. Dotyczy to m.in. obszaru związanego z łańcuchami dostaw, w którym już pojawiły się pierwsze wdrożenia systemów opartych na nowym rozwiązaniu.
Nowy magazyn firmy Amica
środa, 18 października 2017 07:56
Amica otworzyła przy swojej Fabryce Kuchni we Wronkach magazyn wysokiego składowania. Obiekt ten ma wysokość ponad 46 metrów i powierzchnię 6,5 tys. m², która mieści 26 tys. miejsc paletowych na 230 tys. sztuk urządzeń dużego AGD. Wdrożono w nim zautomatyzowany system sterowania pozwalający na układanie około 1,6 tys. artykułów na godzinę. Magazyn został wybudowany w ramach rozbudowy centrum logistycznego Grupy Amica, która będzie kosztować 57 mln zł.
Bridgestone rozbuduje fabryki w Poznaniu i Stargardzie
wtorek, 17 października 2017 12:14
Grupa Bridgestone posiadająca w Polsce cztery fabryki, spółkę sprzedażową oraz centrum usług wspólnych, ogłosiła plany rozbudowy dwóch polskich zakładów - w Poznaniu i Stargardzie. Dzięki inwestycjom o przeszło 20% zwiększone zostaną możliwości produkcyjne fabryk, co wpłynie na poszerzenie oferty produktowej oraz poprawę jakości obsługi klienta. Rozbudowa fabryk ma być zakończona w roku 2022. Bridgestone przeznaczy na inwestycje w Polsce około 194 mln euro.
Shell przejął największego unijnego operatora sieci stacji ładowania samochodów
wtorek, 17 października 2017 10:11
Paliwowy koncern Royal Dutch Shell przejął wywodzącą się z Holandii firmę NewMotion. Wykupiona firma to największy operator stacji ładowania w Unii Europejskiej. Jak podaje Reuters, NewMotion w ubiegłym roku wypracował przychody na poziomie 12,9 mln euro, notując jednak stratę netto rzędu 3,9 mln euro. Wartość transakcji nie została ujawniona.
Konferencja
wtorek, 17 października 2017 07:55
Pod koniec października, w dniach 25-26, odbędzie się kolejna edycja rozproszonej konferencji dotyczącej Przemysłu 4.0. Jest to już czwarte spotkanie organizowane przez firmy Balluff, Fanuc, WAGO i Lapp Kabel. Podczas konferencji przedstawione zostaną najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania. Przekazane również będą informacje o tym jak zbudować i zmodernizować zakłady produkcyjne, aby możliwie najbardziej efektywnie i skutecznie brały one udział w trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej.